Bezpieczeństwo - marktech.pl

TWÓJ ADRES
Przejdź do treści

Bezpieczeństwo

avast! Free Antivirus PL
-
darmowa wersja bardzo popularnego programu czeskiego producenta. Avast może nie jest najlepszym programem antywirusowym (o ile taki istnieje), ale w wielu testach zawsze utrzymuje się w pierwszej 10-tce. Do uzysskania pełnej wersji (na 365 dni) wystarczy wybrać po zainstalowaniu opcję "zarejestruj", wpisać dane rejestracyjne (dowolne) i potwiedzić wybór wersji darmowej.

Comodo Internet Security Premium PL Wersja 32 bity pl    Wersja 64 bity pl
- Comodo Internet Security to bezpłatny pakiet zabezpieczający składający się z cenionej przez wielu użytkowników na świecie zapory systemowej Comodo Firewall i programu antywirusowego Comodo AntiVirus. Po zainstalowaniu działa bez rejestracji i ograniczeń czasowych.

SpyShelter Firewall PL     - licencja jest typu LIFETIME
- Świetny program polskich twórców (DATPOL). Aplikacja ta jest płatna, jednak licencja jest typu LIFETIME, czyli dożywotnia do każdej nowszej wersji.
Aplikacja zapewnia ochronę przed keyloggerami, screenloggerami, odczytywaniem zawartości schowka systemowego, a także nieautoryzowanego użycia wbudowanej kamery internetowej lub mikrofonu. SpyShelter posiada ponadto tryb szyfrowania wpisywanych na klawiaturze danych, w celu zwiększenia ochrony. Program opiera się na białych i czarnych listach, domyślnie dopuszcza zaufane aplikacje podpisane cyfrowo. Jedną z ważniejszych funkcji jest tryb ograniczonych aplikacji, w którym wybrane programy mogą dokonywać zapisu tylko w określone przez użytkownika miejsca, bez dostępu do innych. Bardzo ciekawą opcją jest moduł ochrony systemu i kernela systemowego. Dzięki niemu SpyShelter jest w stanie zachowywać się po części jak tradycyjny HIPS tj. monitorować zachowania innych aplikacji mające wpływ na działanie systemu, rejestru i sterowników. Dzięki temu jest on w stanie chronić nie tylko przed loggerami, ale także przed wieloma innymi typami szkodliwego oprogramowania w zależności od ich zachowania i używanych metod ataków. Łącznie SpyShelter monitoruje blisko 60 różnych akcji.

Edycja Firewall wzbogacona jest o moduł zapory sieciowej, realizowanej poprzez sterownik TDI lub WFP (nowsze systemy Windows). Zapora opiera się o reguły tworzone w chwili inicjowania ruchu i wyświetlenia odpowiedniego alertu, w którym użytkownik sam decyduje o podjętej akcji. Dodatkowo możliwe jest definiowanie stref sieciowych w oparciu o używane w komputerze adaptery sieciowe.
Malwarebytes Anti-Malware PL     - producent od czasu do czasu oferuje promocje na licencje typu LIFETIME.
-
Skuteczny program wykrywający i usuwający różnego rodzaju złośliwe oprogramowanie w tym wirusy, robaki, trojany, rootkity, dialery i oprogramowanie szpiegujące. Program sprawdza również rejestr w poszukiwaniu zagrożeń, czego nie potrafi wiele płatnych aplikacji. Aplikacja ta jest płatna, jednak licencja jest na 1 rok / 3 komputery. Od czasu do czasu można trafić na licencję typu LIFETIME, czyli dożywotnia aktualizacja do każdej nowszej wersji (1 licencja na 1 stanowisko), a jej koszt jest w granicach 100zł (80 do 120 w zależności od oferty).
Obsługiwane systemy:
Microsoft Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1 (32-bit and 64-bit)

Wróć do spisu treści