Grafika - marktech.pl

TWÓJ ADRES
Przejdź do treści

Grafika

GRAFIKA - EDYCJA OBRAZÓW RASTROWYCH I WEKTOROWYCH

FastStone Image Viewer PL (mirror)
(
Windows 98, ME, XP, Vista, Windows 7 i Windows 8)

Moim skromnym zdaniem jedna z najlepszych darmowych aplikacji do przeglądania i podstawowej obróbki zdjęć. Program
obsługuje wszystkie najpopularniejsze pliki graficzne (JPEG, JPEG2000, GIF, BMP, PNG, PSD, PCX, TIFF, WMF, ICO, CUR, TGA, EMF, PXM, EPS, WBMP) w tym również bezstratny format RAW (CRW, CR2, NEF, PEF, RAF, MRW, ORF, SRF, RW2 i DNG).
Za jej pomocą dorzucimy do fotki tekst (deska kreślarska), czy też bez utraty jakości obrócimy zdjęcie (funkcja bezstratnej rotacji, bez ponownej konwersji zdjęcia).

KLIKNIJ NA MINIATURKĘ, ABY POWIĘKSZYĆ WIDOK


HELICON FILTER 4.93.2 FREE PL  (Win 2000/03/08/XP/Vista/7)

Ukraińska firma Helicon Soft udostępniła za darmo swój sztandarowy produkt - Helicon Filter w wersji 4.93.2. Do tej pory aplikacja rozpowszechniana była jako 30 dniowa wersja testowa, która po upływie okresu testowego zamieniała się w okrojoną wersję Free. Zgodnie z informacjami opublikowanymi na oficjalnej stronie program w wersji 4.x nie będzie już rozwijany, a jego miejsce zajęła wersja 5, dlatego ostatnie wydanie z linii 4.x zostało udostępnione za darmo.

Helicon Filter 4.93.2 to program do obróbki cyfrowych fotografii obsługujący również pliki RAW. Prawdziwa siła tego narzędzia tkwi w połączeniu prostego spolszczonego interfejsu z szeregiem zaawansowanych funkcji pomocnych przy komputerowej obróbce zdjęć. Program pozwala na regulację parametrów ekspozycji, korekcję kolorów, usuwanie szumów, martwych pikseli i zabrudzeń obiektywu oraz korekcję aberacji chromatycznych i zniekształceń obiektywu. Wymienione funkcje uzupełnia zaawansowane wyostrzanie, rozbudowane opcje kadrowania, dodawanie ramek oraz retusz (m.in. usuwanie zarysowań, klonowanie, usuwanie czerwonych oczu). Ustawienia wykorzystane przy obróbce fotografii można zapisać i stosować przy przetwarzaniu innych zdjęć. Jak przystało na aplikację tego typu dostępna jest również funkcja przetwarzania wsadowego plików graficznych.

Perfect Effects 8 Free Edition ENG   Wymagania: Windows 7 lub wyższy lub OS X,
                                                         8GB pamięci RAM (działa z 4GB również)

Na chwilę obecną program jest również dostępny w promocji za darmo (normalnie to 99$) w wersji: Perfect Effects 8 Premium Edition - FULL
Promocja ograniczona jest czasowo, ale jest aktywna od ok. 3 miesiecy, więc każdy ma jeszcze szansę na zdobycie licencji.


Pomimo, iż program jest w języku angielskim nie powinien sprawiać większych trudnosci w obsłudze, ze względu na "obrazkowy" wybór interesującego nas filtra.

   Program Perfect Effects 8 jest zaawansowanym narzędziem do zarządzania filtrami. Dostępnych filtrów jest naprawdę dużo i są one bardzo wysokiej jakości. Nawet bez żadnej wprawy wystarczy kilka kliknięć, żeby przeprowadzić bardzo efektowną (a przy tym nie efekciarską) obróbkę.
   Perfect Effects 8 pozwala na zaawansowaną kontrolę nad filtrami. Możemy je nakładać na siebie, mieszać, a także dostosowywać ich poszczególne składowe (winieta, akcenty kolorystyczne) do własnych potrzeb. Daje to ogrom możliwości.

   Program można uruchomić jako zewnętrzną aplikację lub wtyczkę. Jeżeli mamy zainstalowany na komputerze program Photoshop, Lightroom lub Apple Aperture, program Perfect Effects 8 pojawi się w nich jako zewnętrzny plugin. Mamy zatem dwie możliwości korzystania z filtrowych dobrodziejstw. Jako wtyczkę program wykryją: Photoshop od wersji CS5 w górę, Photoshop Elements od wersji 10, Lightroom od wersji 4.0 i Apple Aperture 3.4 lub wyższy.
   
Warunkiem skorzystania z programu jest zostawienie swojego prawdziwego maila i zapisanie się do newslettera. Po zarejestrowaniu się na stronie, na podany adres email otrzymamy klucz programu. Przy jego użyciu możemy aktywować pełną wersję programu na dwóch komputerach. Perfect Effects 8 można pobrać zarówno na komputery z systemem Windows, jak i OS X.


Źródło opisu: wykop.pl

Wróć do spisu treści