INTERNET - marktech.pl

TWÓJ ADRES
Przejdź do treści

INTERNET

Baza sieci LTE w Polsce, którą możemy otworzyć za pomocą darmowego programy Google Earth i dzięki temu sprawdzimy gdzie są nadajniki LTE i jakie prędkości obsługują.
Google Earth PL

Aero2 - konfiguracja na smartfonach i tabletach z systemem Android.

Skorzystanie z bezpłatnego dostępu do internetu w ramach Aero2 w smartfonie lub w tablecie wymaga posiadania specjalnej karty SIM, którą można zamówić na odpowiedniej stronie internetowej. Po złożeniu wniosku i odebraniu karty należy umieścić ją w odpowiednim slocie na kartę SIM w urządzeniu mobilnym z systemem Android. W większości wypadków w celu wykrycia karty SIM Aero2 przez sprzęt będzie potrzebne też jego ponowne uruchomienie.
Po zrestartowaniu smartfona lub tabletu należy udać się do menu ustawień. W zależności od marki i modelu posiadanego urządzenia oraz zainstalowanej na nim wersji systemu operacyjnego, menu może wyglądać nieco inaczej. W większości przypadków szukana pozycja znajdzie się jednak w Ustawienia > Sieci zwykłe i bezprzewodowe -> Więcej -> Sieci komórkowe. Tutaj należy włączyć obie pozycje o nazwach Transmisja danych w sieci kom. oraz Transmisja danych w roamingu. To pozwoli Aero2 na swobodne łączenie się z siecią. Nie narazi też użytkownika na dodatkowe koszty.
Następnie należy wejść w Tryb sieci i ustawić Tylko WCDMA. W podmenu Usługodawcy należy upewnić się natomiast, że wybrany jest Tryb Automatyczny. Na koniec pozostaje już tylko wejść w Punkty Dostępowe, kliknąć ikonkę z plusikiem i uzupełnić ustawienia nowego punktu dostępowego. Nazwa może być dowolna, np. po prostu Aero2. Wszystkie pozycje należy zostawić w domyślnej formie. Jedyną rzeczą, którą użytkownik powinien uzupełnić, jest pole APN. Tutaj trzeba wpisać frazę “darmowy”.

Potem pozostaje już wyłącznie zapisanie zmian i jednorazowe kliknięcie w nowo utworzony punkt dostępu. Po chwili urządzenie powinno połączyć się z bezpłatnym internetem Aero2. W niektórych przypadkach może być konieczne jeszcze jedno ponowne uruchomienie. Więcej informacji na temat konfiguracji można uzyskać na stronie internetowej Aero2, gdzie jest opisana konfiguracja:
Huawei E353-u2, Huawei E173s-2, Huawei E182e, Huawei E3131, Huawei E398, Nokia 21m-02, Nokia Cs15, Nokia Cs 17, Nokia Cs19, Sierra Wireless AirCard 307, Sierra Wireless AirCard 310u, ZTE MF668, ZTE MF669 i inne urządzenia.

ŹRÓDŁO

KONFIGURACJA REPEATERA "7LINKS" - PRZEDŁUŻENIE BEZPRZEWODOWEJ SIECI
Wróć do spisu treści